Freewell ND1000 Filter For Insta360 Luna Ultra
Freewell ND1000 Filter til Insta360 Luna Ultra reducerer markant mængden af lys, der når objektivet, så der kan anvendes længere eksponeringstider i kraftigt dagslys. Det gør det muligt at skabe kreative bevægelseseffekter som silkeblødt vand, flydende skyer og lysspor fra trafik. Filteret er præcist tilpasset Insta360 Luna Ultra og klikkes sikkert på plads over objektivhuset. Den lette glaskonstruktion begrænser ikke gimbalens bevægelighed og hjælper samtidig med at beskytte sensoren mod overeksponering ved optagelse i direkte sollys.
Filteret er præcist konstrueret til Insta360 Luna Ultra og monteres hurtigt med et sikkert klik over objektivhuset. Den lette glaskonstruktion begrænser ikke gimbalens bevægelse, så kameraet kan bevæge sig frit under optagelse. Filteret hjælper desuden med at beskytte sensoren mod overeksponering ved fotografering og videooptagelse i direkte sollys.
Ovenstående informationer/specifikationer kan løbende ændres. I tilfælde af trykfejl vedrørende pris eller udsolgte varer bestræber vi os på hurtigst muligt at opdatere siden. Hvis en pris er åbenlyst forkert, er Happii ikke forpligtet til at levere det pågældende produkt til den forkerte pris. Enkelte tekster kan være autogenererede eller maskinoversatte, og der kan derfor fremkomme tekster, som virker misvisende.