Varenummer: 3371280

Mary & May Vitamin C + Bifida Lotion 120 ml

Mary&May Vitamin C + Bifida Lotion er en let, fugtgivende lotion, der kombinerer 1.000 ppm vitamin C og 3% bifida ferment lysat for at forbedre hudens tone, struktur, elasticitet og fugtniveauer. Denne lotion er velegnet til alle hudtyper, herunder sensitiv hud, og er formuleret med EWG Green Grade-certificerede ingredienser.

 
Anvendelse:
Påfør en passende mængde lotion på ansigt og hals efter rens og toner. Brug den som et fugtighedscreme i din morgen- eller aftenrutine. For optimal effekt kan den anvendes sammen med Mary&May Vitamin B5 + Bifida Toner.

110,00 kr. 88,00 kr. ekskl. moms
Billigste fragt (privatkunde) 33,00 kr.
Bestillingsvare, 7-8 dages levering

Producent
Varenummer
3371280
Model
8809670681128
Ean
8809670681128
Til producentens hjemmeside

Ovenstående informationer/specifikationer kan løbende ændres. I tilfælde af trykfejl vedrørende pris eller udsolgte varer bestræber vi os på hurtigst muligt at opdatere siden. Hvis en pris er åbenlyst forkert, er Happii ikke forpligtet til at levere det pågældende produkt til den forkerte pris. Enkelte tekster kan være autogenererede eller maskinoversatte, og der kan derfor fremkomme tekster, som virker misvisende.