Dunlop - Microfiber Wheel Cleaning Brush 32.5 cm
Fælgrengøringsbørste Dunlop Microfiber Wheel Cleaning Brush 32.5 cm har et dobbeltsidet mikrofiberdesign med fleksibel kerne og skridsikkert håndtag til skånsom, ridsefri rengøring af fælge.
Designet til at nå svært tilgængelige områder kombinerer denne dobbeltsidede børste chenille-mikrofiber til rengøring og polering med en netoverflade til at fjerne indtørret snavs, mudder og bremsestøv og kan bruges vådt med rengøringsmiddel eller til tør rengøring.
- Dobbeltsidet rengøringsoverflade: chenille-mikrofiber og net
- Fleksibel kerne til at bøje og nå mellem eger
- Blød mikrofiber hjælper med at beskytte lak og overflader mod ridser
- Skridsikkert håndtag for et sikkert, komfortabelt greb
- Velegnet til fælge, gitre, sprækker og andre svært tilgængelige områder
- Nem at rengøre ved at skylle under rindende vand
Et praktisk værktøj til hurtig, sikker og grundig rengøring til bil-, motorcykel- eller cykelpleje.
Ovenstående informationer/specifikationer kan løbende ændres. I tilfælde af trykfejl vedrørende pris eller udsolgte varer bestræber vi os på hurtigst muligt at opdatere siden. Hvis en pris er åbenlyst forkert, er Happii ikke forpligtet til at levere det pågældende produkt til den forkerte pris. Enkelte tekster kan være autogenererede eller maskinoversatte, og der kan derfor fremkomme tekster, som virker misvisende.